معاونت آموزشی جهاددانشگاهی-واحد هنر

ترکیب هنر، نوآوری و خلاقیت ایرانی

ترکیب هنر، نوآوری و خلاقیت ایرانی به ایجاد رونق کسب و کار و اشتغال می انجامد

 

 
فراگیری رشته های هنری اگر با نوآوری و خلاقیت ایرانی همراه شود، می تواند باعث رونق کسب و کار، توسعه کارآفرینی و رفع مشکل اشتغال جوانان شود.
رییس جهاد دانشگاهی هنر در آستانه شروع سال تحصیلی جدید و رونمایی از دوره های آموزشی ترم پاییز این واحد، با اعلام این مطلب، گفت: ظرفیت رشته های هنری در خود اشتغالی و ایجاد کسب و کار و توسعه کارآفرینی در کشور بسیار بالا است، اما متاسفانه استفاده چندانی از این قابلیت نمی شود.
وی افزود: هر روز ادعا می کنیم که «هنر نزد ایرانیان است و بس» و همواره به وجود هنرمندان و هنر ایرانی در دوره های گذشته افتخار می کنیم، اما شرایط رشد و توسعه هنر به ویژه هنر های اصیل ایرانی را فراهم نمی کنیم و تلاش ویژه ای برای فراگیری فردی رشته های هنری نیز نداریم.
بهزاد رشیدی با طرح این سوال که واقعا چرا نباید هر ایرانی حداقل در یک رشته هنری مهارت داشته باشد، اعلام کرد از ابتدای ترم پاییز مرکز هنرهای تخصصی کاربردی جهاد دانشگاهی هنر کمپینی با عنوان «من هنرمند هستم» به راه انداخته تا با این روش توجه جامعه را به مساله آموزش تخصصی هنر و ترویج فراگیری رشته های هنری جلب نماید. این مرکز در تلاش است موضوع فراگیری هنر و اینکه هر ایرانی یک رشته هنری بیاموزد را در جامعه نهادینه نماید.
رییس جهاد دانشگاهی هنر ادامه داد: مرکز آموزش های تخصصی کاربردی این واحد در حال حاضر زیرساخت ها و امکانات آموزشی مورد نیاز برای فراگیری رشته های هنری را فراهم کرده و استادان مجرب، جوان و خلاقی را در رشته های مختلف هنری بکار گیری کرده و آماده خدمات دهی به اقشار مختلف در زمینه آموزش و فراگیری رشته های هنری تخصصی و کاربردی می باشد.
وی گفت: اشتغال فقط استخدام در مراکز و ادارات دولتی نیست و ظرفیت این مراکز نیز برای اشتغال بسیار محدود است؛ ما معتقدیم جوانان جویای کار می توانند با کسب مهارت ها و دانش در یکی از رشته های هنری و با داشتن قدری خلاقیت و نوآوری، به راحتی جذب بازار کار شده و یا کسب و کاری برای خود ایجاد نمایند.
وی با اشاره به سوابق جهاد دانشگاهی به ویژه جهاد دانشگاهی دانشگاه هنر در آموزش های تخصصی و کاربردی رشیدی افزود: براساس همین ضرورت ها، کلاس های هنری و دوره های آموزشی تخصصی و کاربردی هنر را با سرفصل های جدید، به روز و کاربردی و با رویکرد کسب مهارت هنری طراحی کرده ایم و در دو قالب دوره های آموزشی تک درس و دوره های آموزش تخصصی ترمیک و در فصول مختلف سال برگزار می کنیم.
وی ادامه داد: در ترم پاییز دوره¬های آموزشی الگوسازی و دوخت لباس، طراحی، عکاسی دیجیتال، طراحی لباس، طراحی طلا و جواهرات، نقاشی، گرافیک، تصویر سازی، دوخت های سنتی، سفالگری، نرم افزارهای هنر و معماری، طراحی و چاپ پارچه، پتینه و نقاشی دیواری، چرم دست دوز، تربیت مربی هنر کودک، معماری و دکوراسیون داخلی، خوشنویسی، نازک کاری چوب و معرق چوب، قلم‌زنی، مینا و نقاشی خانه‌بندی و ساخت زیورآلات ارایه شده و آماده پذیرش و ثبت نام علاقمندان و جوانان دانشجو می باشد.
رییس جهاد دانشگاهی هنر با اعلام این موضوع که کلاس های هنری ترم پاییز از 20 مهر ماه آغاز خواهد شد، از علاقمندان دعوت کرد با مراجعه به وب سایت های www.jdart.ir و www.jdhonar.ir  اطلاعات دقیق تری در این زمینه دریافت نمایند و یا برای دریافت مشاوره تخصصی با شماره تلفن‌های 88328653 الی 5 و 09389382473 تماس بگیرید و یا به کانال تلگرامی @jdhonar  متصل شوند.
لازم به ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر از دوره تربیت مربی هنر کودک با شماره کارشناس این دوره خانم میرزایی 09226503155 تماس بگیرید و یا به کانال تلگرامی دپارتمان تربیت مربی هنر کودک @morabihonarkodak مراجعه فرمایید.

تماس با ما

آدرس :

خیابان انقلاب، دروازه دولت، خیابان خاقانی، شماره 81

  • شماره تماس : 5-88328652-021

درباره ما:

جهاد دانشگاهی واحد هنر با پشتوانه 30 سال تجربه و با برخورداری از ظرفیت ای متنوع و به روز ، فعالیت های گسترده ای را در حوزه ارایه خدمات آموزشی ،به عموم افراد جامعه و تامین نیازهای آموزشی دستگاهای و نهاد دهای دولتی و غیر دولتی ارایه مینماید.

با ما در تماس باشید (رونوشت)

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید...
 
telegram       Instagram